Meist

Tere tulemast Tallinna Linnamuuseumi ajaveebi!

Siin tutvustame muuseumis toimuvat lähemalt. Paotame ka neid uksi, mida tavapärase muuseumikülastusega ei avata. Jagame koguhoidjate ja konservaatorite, kuraatorite ja külastusjuhtide, muuseumipedagoogide ja muuseumijuhtide töölaual olevat. Tutvustame ka esemeid, mis muuseumisse jõuavad ning nende lugusid. Üheks kõige olulisemaks eksponaadiks on kahtlemata Tallinna linn ise ja eriti meie muuseumi majutavad hooned. Uurime samuti, mis teemad tulevad jutuks näituste valmimise aegu, mis neist jäävad väljastpoolt nähtamatuks ja mis vastupidi, eriliselt silma paistavad. Räägime, mida ja miks muuseumi uurib, mida soovib jagada ja mida kiivalt varjul hoiab, et vaid valitud spetsialistid saavad piiratud aja jooksul mõnele museaalile pilku heita. Räägime, mida ja miks muuseumi uurib, mida soovib jagada ja mida kiivalt varjul hoiab, et vaid valitud spetsialistid saavad piiratud aja jooksul mõnele museaalile pilku heita.

Siin jagavad oma teadmisi ja arvamusi meie muuseumi töötajad, aga ka meie sõbrad ja koostööpartnerid. Ajaveebi toimkond koosneb muuseumi kõigi osakondade esindajaist. Meile võib saata küsimusi ja ettepanekuid, millest veel võiks kirjutada, ja ka ettepanekuid, mida saaksime paremini teha: eve.veigel@linnamuuseum.ee ja johanna.rannula@linnamuuseum.ee.

Esileht
Siia ilmuvad kõik eestikeelsed postitused. Inglise- ja venekeelsed postitused leiab menüüribalt vastava keele alt ja eesti keelde tõlgituna paneme neist siia üles vaid valiku.

Meist
Siit võib leida olulist infot blogi ja blogijate kohta. 

Tallinna lugu
Siin räägime meie linna lugu just nende kildude kaupa, mis meile siin huvitavad tunduvad ja muuseumitöös ette tulevad.  

Muuseumi lugu
Tallinna linnamuuseum sai 2017. aastal 80 aastaseks. Siit võib lugeda läbi aegade muuseumile peavarju pakkunud hoonetest kui ka vaielda, kas muuseumi teevad asjad või inimesed. Kes on need inimesed, kes meie muuseumis suuri asju teevad? Mis asja siin igapäevaselt ajatakse?

Kogud
Siit leiad nii muuseumi uusi ja vanemaid aardeid kui tehnoloogilisi üllatusi, nii ootamatuid leide kui pika töö tulemusi. Konservaatorid avavad siin oma tööd ning jagavad kogemusi, milliste vahenditega õnnestub neil tummade tunnistajate tervist hoida ja aega peatada.

Teadus
Muuseumi näitused ja üritused põhinevad muuseumis tehtaval teadustööl. Koondame siia meie trükiste, uurimuste ja esinemistega seonduvaid materjale. Siit leiab ka uudiseid Tallinn 800 uurimisprojekti stipendiaatide tööst.

Haridus
Tallinna Linnamuuseumis õpivad kõik. Siin räägime, mida ja kuidas on võimalik õppida muuseumis ja kuidas muuseumirahvas ise õpib ja uut avastab. Meie pedagoogid jagavad siin oma kogemusi ja huvitavate projektide kirjeldusi ning tutvustavad ka põhjalikumalt muuseumitunde jm põnevat.

Näitus & sündmus
Muuseumi suursündmusteks on nii pidustused, kuninglikud visiidid kui ka kõik meie näitused. Näitused sünnivad kogu muuseumi ühises töös, mis sageli võtab pineva ja põneva seikluse vormi. Sedagi tahaks jagada! Jagame ka pildigaleriisid ja jutulõimi, mis suurest ettevalmistustööst ei mahtunud näitusesaalide seintele.

Kogukond
Muuseum saab oma lugu luua ainult koostöös oma kogukonnaga, kelleks on Tallinna mitmekesine ja mitut keelt kõnelev elanikkond. Siia veergu võid tulla ise kirjutama!

In English ja По русски
Siit leiab inglise- ja venekeelsed postitused. Eesti keelde tõlgime praegu neist vaid möödapääsmatuks osutuva valiku.