Kingi oma mänguasi lastemuuseumile: aita luua uut püsiekspositsiooni!

Lastemuuseum Miiamilla otsib veebruaris ja märtsis konkursi korras uue ekspositsiooni jaoks vahvaid eksponaate. Kui sinu kodus on seisma jäänud kiikhobu, kaisulelu või mudelauto, on tore võimalus ta lastemuuseumile kinkida ning lasta tal nõnda jätkata oma tähtsaimat ülesannet – tuua lastele rõõmu.

Uut laste maailmade teemalist ekspositsiooni kavandades oleme juba mitmes aspektis teinud koostööd just meie kõige sagedasemate külastajatega – lastega. Näiteks said lapsed joonistada, milline oleks nende kujutluses kõige kihvtim ruum, missugune võiks välja näha üks tore tualettruum ning kuidas näeksid välja põhitunded, kui nad oleksid elusolendid. Kogutud ideede ja joonistuste põhjal loome koostöös Motori agentuuri ja Koko arhitektidega omanäolise kujundusega ruumid ja eksponaadid. Kuna meie peamine eesmärk on maailma paremaks paigaks muuta, plaanime lähikuudel lastega vestelda ka tüliolukordade teemal. Kui teame, mis on tavalised tüliallikad ning kellega laps kõige tihemini riidu läheb, saame pakkuda võimalusi ja näpunäiteid lahendusteks.

Nüüd, veebruarikuus aga otsime käegakatsutavaid asju laste endi kodudest. Kui teie peres on seisma jäänud kiikhobu, kaisukas või mudelauto, kutsume ta hea meelega muuseumikülastajaid rõõmustama. Annetades eseme muuseumile, jääbki ta elama lastemuuseumi uude püsiekspositsiooni. Kui soovid oma armsa mängukaaslase meie kätesse anda, loe altpoolt, kas ta vastab meie otsitavale. Igatsorti ratsud või mänguautod ei pruugi ühtida idee või funktsiooniga, mida talle anda soovime. Kui meie otsitava mänguasja karakteristikud ühtivad sinu omaga, on esimeseks sammuks saata meile foto oma lelust aadressil mm@linnamuuseum.ee. Kindlasti kirjuta meile ka, mis on mängukanni nimi (kui tal see olema juhtub) ning tema omaniku nimi. Laekunud asjade hulgast valime välja tulevased lastemuuseumi asukad ning võtame kirja saatjaga ühendust.
Oma mänguasja saad meile välja pakkuda märtsikuu lõpuni (2023).

KIIKHOBU

  • Kiikhobu peaks olema just hobune
  • Istekoht on tooli kujuga, lameda pingiosaga (nagu juuresoleval fotol)
  • Ta on valmistatud puidust (ning eriti hea, kui ka naturaalset puidu tooni, kuid värv ei ole takistuseks)

NB! Ole valmis, et sinu kiikhobu saab tõenäoliselt endale neutraalse värvi ning väikese augu.

KAISUKAS

  • Kaisukas on pehme mänguasi
  • Tema pikim mõõt ei ületa 50 cm

NB! Kaisukat saavad tulevased külastajad katsuda ning seepärast käib ta ka regulaarselt pesus.
Täname kõiki, kes oma kaisukad juba kaisuka-jõulupuu loomisel meile annetasid!

MUDELAUTO

  • Mänguauto, mis on tehtud metallist
  • Selle pikim mõõt on kuni 15 cm

NB! Lisame autole kinnituse ning sinu mänguasja saavad külastajad katsuda.

Lastemuuseum Miiamilla on 2023. aastal küll uuenemiskuuriks suletud, kuid sellal saad tulevasse ekspositsiooni puutuvat uudistada, lugeda meie tegemiste kohta blogist ning kohtuda meiega üritustel. Infot ürituste kohta leiad lastemuuseumi kodulehelt ning Facebooki lehelt.


Endist ekspositsiooni on võimalik ka virtuaalselt külastada.

Autor Kadri Toomsalu, lastemuuseumi külastusjuht
Kontakt: mm@linnamuuseum.ee ja 601 7057