“”Köögijutud” Aleksandr Kutšmezoviga – eksperiment nr 1 “Muuseumi laboratooriumis”

18. septembril 2021 algas Tallinna vene muuseumi eksperimentaalnäitusel mitteametlike kohtumiste sari “Muuseumi laboratoorium: köögijutud”. Koosolekud toimuvad eesti ja vene keeles.

Kohtumisel uurime teemasid, mis meid erutavad, jagame oma kogemusi ja arvamusi. Isiklikke lugusid kuulates kogub muuseum üldteemasid, mida saab tulevastel näitustel paljastada.

Esimene külaline laboratooriumi köögis oli:

Aleksandr Kutšmezov – Vene Teatri näitleja, Narvast pärit,  lõpetanud MHAT (Moskva Kunstiteatrikooli), Raadio 4 eetris oleva populaarse saate “Õhtukeefir” juht.

Oma ala professionaal, huvitav jutuvestja, peene huumorimeelega lõbus inimene – temaga möödus märkamatult kaks tundi!

Esimese laupäevase kogunemise tulemus muuseumi laboratooriumi “köögis” Aleksandr Kutšmezoviga:

🎈Meie muuseumi laboratoorium on avatud!

🎈Vestlusest kujunes välja diskussioon eneseidentifitseerimisest kultuurilise ja sotsiaalse kuuluvuse taustal.

🎈Oluline on teada ja aktsepteerida seda, kus su kodu on.

🎈Rahvus ei tohiks segada tööd kultuurisfääris. Kohalikud tunnevad konteksti paremini kui uued tulijad, siin peitub jõud ja edu.

Aitäh Aleksandrile ja kõigile osalejatele! See oli inspireeriv!