Lastemuuseumi uus väliekspositsioon on avatud!

Autor lastemuuseumi külastusjuht Kadri Toomsalu

Kas teadsid, et Lastemuuseum Miiamilla väliekspositsioon on juba avatud? Kes 23. septembril pidulikule avamisüritusele ei jõudnud, ei pea muretsema – enne lume tulekut jõuab perega seda veel kenasti uudistamas käia. Kuna muuseumimaja sisemus veel valmib, olgu välinäitus põnevust loovaks isutekitajaks. Õuenäitus on välja kasvanud samast seemnest kui majasisene – empaatiast.

Muuseumi uueks teemaks saab Laste maailmaruumid. Majas räägime lapse sisemaailmast ja välismaailmast, ning maailma kogemisest ja muutmisest empaatiaga. Igaüks võiks olla hooliv ja mõistev nii iseenda, oma pere ja sõprade kui ka looduse vastu. Sellisel viisil elades olekski maailm juba hulganisti parem paik. Õuenäitusel õpime kogema meeltega, olema loomingulised ning väärtustama loodust, millega kooskõlas inimlastena elame. Meie südameasi on pakkuda linnaruumis võimalust õues sisukalt aega veeta.

Meie majaesisel väravapiirdel saab kunagi jäädvustatud värvikate hetkede abil ette kujutada, kuidas nägi seesama lastele ehitatud pargiansambel välja vanasti ja mida kõike siin teha sai. Maja terrassil jalutades leiad rändrahnu tagant hoone maketi, mis annab luuke avades võimaluse mõningaid tegevusi ise läbi mängida. Kas tead, mis asus maja ees enne mänguväljakuid? Kas oled märganud, kes on Kadrioru pargi elanikud?

Maja kõrval saad ajarattal ajas tagasi või edasi vändata ja rääkida oma sõbrale või kaaslasele, kes parasjagu sinuga on, kus sa rändad, mida näed ja mida ette võtad. Lase fantaasial keerelda!

Maailma parima lapse postamendil poseerima ja end jäädvustama on oodatud igaüks. Isegi suureks kasvanud lapsed. Keegi pole kellestki parem – igaüks meist ongi Maailma Parim Laps.

Meie aias kasvavad nüüd ka lastesuurused muusikalilled. Tule ja väljenda oma muusikakeelt. Katseta erineva tugevuse ja tempoga. Milline pala võiks maailma rahu tuua? Milline lugu aga loovat energiat süstida?

Õuenäitus on avatud ööpäev läbi ning selle külastamine on tasust prii. Looduslähedasi elamusi!

Uue püsinäituse kontseptsiooniga saad tutvuda siin.
Loe lastemuuseumi tegemiste kohta lähemalt siit.
Pisut majja sisse piiluda saad siit!