Artiklid ja toetusavaldused Tallinna Linnamuusemile

Tallinna Linnamuuseum koondab siia seoses muuseumi direktori 29. jaanuaril ametist vabastamisega üles kerkinud küsimused ja tagasiside.


Postimehes avaldatud Tallinna Linnamuuseumi töötajate pressiteade, kus anti vastulause abilinnapea teatele direktori vabastamisest, on SIIN, ning ERR uudistes avaldatud SIIN. (29.01)

Tallinna linnamuuseumi töötajate pöördumine linnapea Mihhail Kõlvarti poole seoses Kultuuriameti juhtimisvõtetega (allkirjastanud 52 inimest) on SIIN. (29.01)

Tallinna Linnamuuseumi haldusjuht Lennart Kummi intervjuu Kuku Raadios on SIIN. (30.01)

Päevalehes avaldatud abilinnapea kommentaar on SIIN. (30.01)

ERRis ilmunud artikkel abilinnapea, Triin Siineri, Linnamuuseumi arendusjuht Reti Meema, Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi kommentaaridega on SIIN, samas ka Aktuaalse Kaamera videolõik. (30.01)

Õhtuleht kirjutab, kommentaare annavad abilinnapea, Triin Siiner ja Kristi Paatsi. Artikkel on SIIN. (30.01)

ERR kultuuriuudised Vikerraadios kajastavad samuti küsimust, kus sõna võtavad Triin Siiner ja muuseumi arendusjuht Reti Meema. Kättesaadav SIIN. (30.01)

Eesti Muuseumiühingu kiri linnapeale Mihhail Kõlvartile, millele saab anda ka oma allkirja, on SIIN. (31.01) See on avaldatud ka Postimehes SIIN ja ERRis SIIN.

Postimehe artikkel “Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega” on SIIN. (31.01)

Postimehes ilmunud artikkel Tiina Saar-Veelmaalt on SIIN. (31.01)

Postimehes võtab sõna linnavolikogu liige, Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak, artikkel SIIN. (31.01)

Lastemuuseum Miiamilla ametlik pöördumine Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile ja Tallinna abilinnapeale Vadim Belobrovtsevile on SIIN (31.01.2020). Toetajate nimesid lisatakse jooksvalt.

Triin Siineri avalik pöördumine abilinnapea Vadim Belobrovtsevi poole on SIIN. (4.02) Postimees on selle avaldanud SIIN, Õhtuleht SIIN, Delfi SIIN, ERR SIIN.

Vadim Belobrovtsevi vastus koos Tallinna Linnamuuseumi kommentaaridega on leitav SIIN.

6.02.20 toimus muuseumis kohtumine Tallinna linnavalitsuse esindajate, s.h abilinnapea Vadim Belobrovtsevi ja linnapea Mihhail Kõlvarti, ning muuseumitöötajate vahel. Seda kajastas Õhtuleht SIIN, Tallinna Televisioon SIIN, ja ERRi Aktuaalne Kaamera SIIN. (06.02) Arendusjuht andis intervjuu KUKU raadiole, mis on kättesaadav SIIN. (07.02)

Tallinna Linnamuuseumi kolletiivi kohtumisejärgsed tänu- ja järelsõnad linnapeale ja abilinnapeale on SIIN. (07.02)

Riin Alatalu kommenteeris toimuvat Sirbis SIIN (7.02).

Päevalehe artikkel Kultuuriameti juhi juhitmisstiilist on SIIN (09.02).

Pealinna artikkel SIIN. (09.02)


TLM teadusdirektor Pia Ehasalu:  Tänud Triin sinule, sina tõid siia värskeid tuuli, uusi visioone ja uusi suurepäraseid kolleege! Ärme jäta veel hüvasti!

TLM haldusjuht Lennart Kumm: Aitäh sulle Triin selle suure toetuse, ägedate algatuste ning juba vingete tulemuste eest!

TLM arendusjuht Reti Meema:  Happy Feet eriauhind ei ole niisama tulnud! J Bütsantsis ja Nõukogude Liidus sellist auhinda vist ei jagatud…

TLM Vene muuseumi pedagoog Julia Kornejeva: Hea Triin! Mina isiklikult väga tänan sind sinu toetuse eest, sinu panuse eest, sul olid nii toredad ideid ja tahtmine midagi muuta! Aitäh sulle! Sa oled väga hea juht!

TLM Kalamaja muuseumi külastusjuht Laura Jamsja: Hea Triin! Tänane päev on justkui halb unenägu. Uskumatu! Sa oled särasilmne ja innustav inimene ning ma olen väga tänulik Sulle, et aprillikuus otsustasite mind Linnamuuseumi kampa võtta.  Olen nõus Piaga, et ärme jäta veel hüvasti!

TLM Vene muuseumi pedagoog Jelena Suits: Suured tänud Teile koostöö ja toetuse eest! Soovin Teile ilusat eluteed! Siiralt tänan!

TLM kunstnikud Lilian ja Anne, konservaatorid Annely, Merike: Triin, Vene 6 pere tänab ja soovib Sulle parimat! Just tundsime et tehtud pingutused hakkavad tulemusi andma.  

TLM haldusspetsialist Marge Väljari: Tere Triin. Ma pole küll kunagi olnud Su lemmik ehk seda mu tuisupäisuse ning ehk ka mu otseste väljaütlemiste pärast, kuid ma olen Tallinna Linnamuusemi jäägitu fänn ja patrioot ning tiimitöö ning arengute suur suur toetaja, mida sa meis arendada püüdsid.  Mul on siiralt ja südamest väga kahju, et nüüd mil hakkas nagu looma nii tiimitöö mida Sa meie tööellu suure hooga tõid ja arendasid, kui ka me väiksed ideed hakkasid realiseeruma suuremateks piltideks lõpeb see nii äkki ära. Kahju… Jumal taevas teab, et ega meiega polegi kerge on ju eks meid  linnapeal nimetatud mässajateks jne, aga ometi suutsid Sa nii erinevad inimesed ja vaated liita ühtseks pereks sest koos oleme me tugevamad, julgemad ja loovamad. Ja seda julgust, loovust ja tugevust oligi meis vaja äratada ja arendada! Tänu sulle tekkisid mõtte ja ideekojad ning tekkisid arutelud kuhu kõik olid oma ideedega oodatud. Aitäh Triin, et  Sa oskasid meiega rääkida ning leida lahendusi, aitäh et Sa olid alati valmis kuulama ka vajadusel aitama ja õpetama. Aitäh, et sa tahtsid olla me juht. Kõige paremate soovidega, Marge

TLM arhiivkogu hoidja Küllike Tint: Tõesti halb uudis. Aitäh, Triin, et julgustad kastist välja mõtlema ja mugavustsoonist välja astuma!

TLM Lastemuuseumi Miiamilla juhataja Jane Meresmaa-Roos: Triin ja kõik head inimesed, nüüd ongi aeg õigluse eest seista. See, mis täna toimus on meie juhi osas täiesti ebaeetiline ja otsitud põhjendustega otsus. Oleme ju aina rohkem liikunud ühiste arusaamade suunas ja astume välja inimlike väärtuste eest, mis linnamuuseumile on tähtsad. Nii lihtsalt need asjad ju ometi ei käi. Kõigile jõudu ja kindlust soovides,

TLM Kalamaja muuseumi kuraator: Olen Sulle väga tänulik selle suure ja julge muudatuse eest, mille Kalamajas käima lükkasid! Algus oli minu jaoks keeruline ja raske, aga iga algus ongi raske. Oleme saanud teha tööd, mis on pannud meie silmad särama ja hinge kosuma ja seda kolimise ja keeruliste olude kiuste. Esimest korda olen kogenud, mida tähendab töötada tiimis, kus iga liige on ühe asja eest ennastsalgavalt väljas. Esimest korda on muuseumi ja ümberelava kogukonna vahel tekkinud soe ja tihe läbikäimine. Muuseum läheb esimest korda nii paljudele ja erivanuses inimestele korda! Sa oled olnud julge ja toetav vedur ja meie oleme toetavad vagunid Sinu seljataga. Me ei haagi veel ennast Sinu küljest päriselt lahti. Me toetame Sind. Ole vapper, Triin!

TLM kommunikatsioonispetsialist Eve Veigel: Aitäh, Triin, olemast meiega ning jagamast oma ideid ja oskust rääkida muuseumist just sel viisil, nagu oled seda teinud! Jõudu sulle ja ka meile kõigile oma põhimõtete eest seismisel!

TLM kogude osakonna juhataja kohusetäitja Tina Timonen: Kogude osakond  tänab sind meeldiva koostöö eest. Isiklikult loodan, et sulle antakse võimalus lõpetada poolikud projektid. Jõudu!